Biedronka zapowiada, że w kwietniu nie podniesie żadnej ceny. To kolejny element strategii?

Biedronka, Lidl, Kaufland, Dino, Auchan… Który sklep wybierasz na co dzień? Mam wrażenie, że w naszym kraju na rynku tych dużych sieci trwa mały pojedynek. Jedni angażują się w niego nieco bardziej, inni nieco mniej. Teoretycznie dla nas – konsumentów – jest to idealny scenariusz. Wszak te sieci próbują rywalizować na to, która będzie… tańsza. Biedronka zapowiedziała w związku z tym, że… w kwietniu nie podniesie żadnej ceny.

Biedronka zapowiada, że w kwietniu nie podniesie żadnej ceny. To kolejny element strategii?
Podaj dalej

Czy to możliwe? Biedronka nie podniesie cen

Ta rywalizacja, w której uczestniczą m.in. Biedronka oraz Lidl, jest coraz bardziej interesująca. W lutym klienci tej pierwszej sieci zaczęli otrzymywać wiadomości SMS. Dotyczyły one tego, że „w Lidlu jest drożej”… Przyznam szczerze, że sam byłem zszokowany tak bezpośrednim przekazem. Przez moment zastanawiałem się nawet, czy to aby na pewno jest prawda? Czy ktoś nie włamał im się do systemu? Pytałem siebie – jak to możliwe, że ktoś naprawdę wysyła ludziom takie wiadomości?

Biedronka Lidl zakupy ceny

W poniedziałek 5.02 w Biedronce papier toaletowy Queen 40 rolek 25,99zł/opak, a w Lidlu 11% drożej niż w Biedronce.”

A od dziś Berlinki 300g w Biedronce 3,15 zł/opak (10,50zł/kg; oferta do 11.02). W Lidlu 10% drożej.

To ledwie wycinki z dwóch wiadomości SMS, które… sam otrzymałem na swój telefon. To było zaskakujące. Bardzo ciekawe doświadczenie, trzeba przyznać. Natomiast teraz Biedronka nieco zmieniła strategię.

Ceny nie wzrosną?

Oczywiście sieć nadal wysyła ludziom wiadomości SMS. Nadal informuje o tym, że jest najtańsza na rynku, chociaż nie podaje już o ile i od kogo jest tańsza. Natomiast robiąc zakupy w sklepie tej sieci zwróćcie na coś uwagę. Mianowicie na to, jak długi paragon dostajecie przy kasie. Sama lista zrobionych zakupów z ich cenami zajmuje stosunkowo niewielki skrawek. Dalej jest potężna reklama, która ciągnie się przez kilkanaście centymetrów. Co na niej widnieje?

Biedronka Lidl zakupy ceny

Duży napis informuje, że „w kwietniu w Biedronce nie podniesiemy żadnej ceny”. W rozwinięciu na paragonie czytamy, opis „na ponad 4000 produktów utrzymamy ceny regularne i to nie tylko na te z VAT 5% ale na wszystkie!”. To bardzo ciekawe, prawda? Bardzo interesująca strategia marketingowa. Sam zazwyczaj nie zachowuję paragonów z zakupów. Natomiast taka forma reklamy skusiła mnie do tego, aby to jednak robić. Zachowam sobie wszystkie paragony z zakupów i na koniec miesiąca porównam, czy rzeczywiście ceny się nie zmieniły. W zasadzie, to mogą się zmienić… ale nie w górę.

Zdjęcie wyróżniające: Jeremy Smith z Pixabay

Przeczytaj również