Donald Tusk: "Wypalimy żelazem każdą zdradę i próbę destabilizacji"

Stabilizacja i bezpieczeństwo są priorytetem dla polskiego rządu. W Polsce nie ma miejsca na współpracę z rosyjskim reżimem. Premier Donald Tusk zapewnia, że dla kolaborantów rosyjskich służb nie będzie żadnej pobłażliwości. Każde działanie przeciwko Polsce lub jej przyjaciołom zostanie ukarane. Premier podkreślił również, że nasze służby wywiadowcze współpracują z innymi krajami.

Donald Tusk: „Wypalimy żelazem każdą zdradę i próbę destabilizacji”
Podaj dalej

Dwa dni temu aresztowano Polaka, który w porozumieniu z rosyjskimi służbami planował zamach na Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Do zatrzymania doszło dzięki ścisłej współpracy Prokuratury Krajowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ze służbami ukraińskimi.

Niedoszły zamachowiec na prezydenta Zelenskiego, Polak działający w porozumieniu z rosyjskimi służbami – aresztowany 2 dni temu. Białorusin pracujący dla Rosjan, który zlecił dwóm Polakom zamach na współpracownika Nawalnego – zatrzymany. Zamachowcy też już w areszcie. Powiązani są ze środowiskami kibicowskich ultrasów. To tylko w kwietniu. Dla kolaborantów rosyjskich służb nie będzie żadnej pobłażliwości. Wypalimy żelazem każdą zdradę i próbę destabilizacji – napisał Premier Donald Tusk na platformie X.

Zatrzymanie zamachowców było możliwe dzięki współpracy polskich i litewskich służb.

Przeczytaj również