Znamy zarobki nowych szefów Telewizji Polskiej. Te kwoty robią wrażenie

Likwidator TVP Daniel Gorgosz podczas rozmowy z „Dziennikiem Gazetą Prawną” ujawnił zarobki aktualnych dyrektorów Telewizji Polskiej. Jesteście ciekawi, ile na co dzień zarabiają? Informacje na ten temat znajdziecie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tą sprawą.

Znamy zarobki nowych szefów Telewizji Polskiej. Te kwoty robią wrażenie
Podaj dalej

Ile zarabiają nowi szefowie Telewizji Polskiej? Znamy dokładne kwoty!

Pieniądze przed wyborami
fot. freepik.com – welcomia

Stowarzyszenie Watchdog Polska w ostatnim czasie mocno apelowało o ujawnienie wysokości wynagrodzeń dziennikarzy, którzy prowadzą programy „Teleexpress”, „Panorama” oraz „19:30”. Finalnie jednak te dane nie zostały podane do informacji publicznej. Likwidator TVP Daniel Gorgosz nie ma jednak problemu z ujawnieniem zarobków aktualnych dyrektorów TVP. „Możemy ujawnić wysokość zarobków osób, które pełnią funkcje publiczne. Nie ma problemu z ujawnianiem zarobków kierownictwa spółki czy też poszczególnych dyrektorów” – podkreślił.

Daniel Gorgosz podczas rozmowy z „Dziennikiem Gazetą Prawną” wyznał, że jako likwidator TVP zarabia 48,4 tys. zł brutto. „Dla porównania podam panu, że w 2022 r., gdy dyrektorem biura był Stanisław Bortkiewicz, a prezesem Jacek Kurski, ich pensje były ponad trzykrotnie wyższe od mojej. Nasze łączne, roczne wynagrodzenie jest o ponad 400 tys. niższe od samego wynagrodzenia Michała Adamczyka. Każdy z nas zarabia też znacznie mniej od Samuela Pereiry i Marcina Tulickiego, którzy odpowiadali merytorycznie za jedno biuro. My odpowiadamy za całą spółkę” – wyznał Gorgosz, który dodał, że aktualny dyrektor generalny TVP Tomasz Sygut zarabia co miesiąc 50 tys. zł brutto.

Gorgosz podkreśla, że aktualne zarobki w TVP znacząco się zmieniły w porównaniu do lat poprzednich

pieniadze dla polakow
fot. freepik.com – welcomia

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Grzegorz Sajór ma co miesiąc otrzymywać 35 tys. zł brutto. Szef redakcji „19:30” Paweł Płuski ma z kolei zarabiać wielokrotnie mniej, niż poprzedni kierownicy redakcji „Wiadomości”, co oznacza, że kwoty przeznaczane na wypłaty dla pracowników TVP znacząco zmalały, w porównaniu z „poprzednią erą”.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Przeczytaj również