TV Republika manipuluje widzami? Widać to jasno na przykładzie sondażu

TV Republika zyskała dużą popularność po wyborach, w których Prawo i Sprawiedliwość straciło władzę. Okazuje się, że telewizja wykorzystuje to do manipulacji swoich widzów. Zwłaszcza przy okazji zbliżających się wyborów samorządowych, gdzie zaprezentowano mocno zakłamany sondaż. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

TV Republika manipuluje widzami? Widać to jasno na przykładzie sondażu
Podaj dalej

TV Republika zakłamuje wyniki sondażów przedwyborczych. Trudno tutaj o obiektywizm

telewizor telewizja nielegalny unia europejska
fot. pixabay

W ostatnim wydaniu „Expressu Republiki”, który prowadzony jest przez byłego pracownika TVP, Rafała Patyrę, doszło do sporego zakłamania rzeczywistości w postaci sondażu wyborczego przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. „Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Sondaże pokazują zaciętą rywalizację pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską” – powiedział Patyra. Jednocześnie dziennikarz zaznaczył w programie, że godzinę temu zakończył się czas na rejestrowanie zgłoszeń na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. To nie przeszkodziło Patyrze zakomunikować, że aktualnie największe poparcie wśród wyborców ma Prawo i Sprawiedliwość.

W sondażu przedstawiono poparcie dla partii politycznych z podziałem głosów respondentów na poszczególne partie w wyborach do sejmików województw. Zestawienie dotyczyło głosowania na radnych, a mimo tego Patyra pokusił się o ogłoszenie, że Prawo i Sprawiedliwość ma coraz większe poparcie ze strony wyborców. No cóż, to pokazuje obiektywizm stacji i to, co aktualnie dzieje się w TV Republika.

Bocheński otrzymał czas antenowy. Pozostali kandydaci na prezydenta Warszawy nie mogli na to liczyć

radio telewizja portale media protest

Warto też dodać, że podczas programu przedstawiono tylko jednego kandydata na prezydenta Warszawy w postaci kandydata z ramienia PiS – Tomasza Bocheńskiego. Dostał on swój czas antenowy na przekazanie wyborczych postulatów. Oczywiście, Rafał Trzaskowski i pozostali kandydaci nie otrzymali takiej możliwości.

Przeczytaj również