Rząd wprowadzi nowy program dla seniorów. Na czym ma on polegać?

Szefowa resortu polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz podczas rozmowy z Faktem zapowiedziała wprowadzenie nowego programu dla seniorów. Miałby on być formą wsparcia dla osób starszych. Na czym ma polegać nowy program dla seniorów? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Rząd wprowadzi nowy program dla seniorów. Na czym ma on polegać?
Podaj dalej

Nowy program dla seniorów. Bon senioralny to nie wszystko

prawo jazdy seniorzy prawo
Freepik

„Zachowujemy wszystkie transfery finansowe, one są ważne. Ale ważne jest to, żeby pieniądz publiczny pochodzący z podatków obywateli, którzy pracują, być zainwestowany w system. Mamy gotową ustawę o bonie senioralnym, ale to nie wszystko” – zapowiedziała szefowa resortu polityki senioralnej.

A to nie koniec wsparcia dla osób starszych. Marzena Okła-Drewnowicz zwróciła uwagę na podwójną waloryzację, która ma uchronić finanse seniorów przed zbyt wysoką inflacji. Ponadto, rząd chce wprowadzić rozwiązanie na mocy którego byłaby wypłacana emerytura bez podatku do kwoty 5 tysięcy złotych. Jakiej waloryzacji mogą konkretnie spodziewać się emeryci?

O ile wzrosną emerytury seniorów? Oddajemy głos ministrowi finansów

seniorzy radosc zus
FREEPIK

Minister finansów Andrzej Domański podczas rozmowy z Faktem przyznał, że ostateczną decyzję o wysokości podwyżek wypłat dla seniorów podejmie resort pracy. Planowane jest jednak 12 proc. waloryzacji. W związku z tym kwota, o jaką wzrośnie dana emerytura, będzie zależna od konkretnego przypadku i kwoty, jaką pobiera na co dzień z ZUS dany senior. Widać jednak, że rząd na poważnie wziął się za temat niskich emerytur dla seniorów i planuje w najbliższym czasie wprowadzić sporo udogodnień dla najstarszych osób w naszym kraju.

źródło: Fakt

Przeczytaj również