Rafał Trzaskowski w ostrych słowach o politykach PiS. "Są oderwani od rzeczywistości"

Rafał Trzaskowski podczas sobotniej konwencji samorządowej Koalicji Obywatelskiej w ostrych słowach wypowiedział się na temat polityków Prawa i Sprawiedliwości. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

Rafał Trzaskowski w ostrych słowach o politykach PiS. „Są oderwani od rzeczywistości”
Podaj dalej

Rafał Trzaskowski w ostrych słowach na temat polityków Prawa i Sprawiedliwości

Rafał Trzaskowski jest zadowolony, ze Koalicja Obywatelska ponownie zdecydowała się postawić na niego przy okazji wyborów na prezydenta Warszawy. Wybory odbędą się 7 kwietnia i Trzaskowski nie ma wątpliwości, że KO musi w nich wygrać. „Musimy wygrać wybory samorządowe, musimy wygrać we wszystkich regionach, większości miast, miasteczek i na polskiej wsi, żeby zakończyć erę populizmu. Żeby zakończyć erę PiS” – tłumaczy Trzaskowski.

W dalszej fazie swojego wystąpienia prezydent Warszawy uderzył w polityków Prawa i Sprawiedliwości, nie pozostawiając na nich suchej nitki. „Zobaczcie państwo, co w tej chwili dzieje się z PiS, bo to jest ciekawe. Mianowicie z jednej strony liderzy kompletnie już oderwali się od rzeczywistości, bo to co oni dzisiaj wygadują o morderstwach politycznych, to co mówi Jarosław Kaczyński, powoduje panikę nawet w ich własnych szeregach. Nie dość, że się wszyscy tam nawzajem podsłuchiwali, to jeszcze do tego widzą swojego lidera i wiedzą, że dalej tak się nie da. Z jednej strony mamy odklejenie od rzeczywistości, a z drugiej wysyp nowych kandydatów… kochających demokrację, niezależnych, uśmiechniętych i broniących konstytucji” – podkreślił Rafał Trzaskowski.

Warszawa straciła przez PiS prawie 11 miliardów złotych?

W piątek, 16 lutego wicemarszałkini Sejmu Magdalena Biejat poinformowała, że Warszawa straciła 11 miliardów złotych z powodu fatalnych reform podatkowych PiS. „PiS robiło wszystko, żeby zagłodzić samorządy, zwłaszcza duże miasta. Warszawa była wśród tych, które ze strony PiS nie zasługiwały na wsparcie. Mieszkańcy i mieszkanki Warszawy stracili na tym ogromne pieniądze. W ubiegłym roku była to blisko połowa budżetu miasta” – tłumaczy wicemarszałkini w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. W związku z tym nic dziwnego, że Koalicja Obywatelska jeszcze mocniej mobilizuje się na kwietniowe wybory samorządowe.

źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj również