Posłowie biorą duże kredyty. Na szczycie zestawienia Hołownia, Mentzen i Warchoł

Z informacji przedstawionych przez „Puls Biznesu” wynika, że posłowie często zaciągają kredyty. Niektórzy z nich mają ich nawet po kilka na koncie. Jakie nazwiska najczęściej pojawiają się, jeśli chodzi o parlamentarzystów korzystających ochoczo z kredytów? Przede wszystkim Hołownia, Warchoł i Mentzen. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Posłowie biorą duże kredyty. Na szczycie zestawienia Hołownia, Mentzen i Warchoł
Podaj dalej

Posłowie mają zaciągnięte duże kredyty hipoteczne. Kto jest na czele zestawienia?

wakacje kredytowe 2024
fot. freepik

Puls Biznesu poinformował, że aktualnie w Sejmie jest 169 posłów, którzy mają w banku zaciągnięty kredyt hipoteczny na zakup mieszkania lub domu. Rekordzistą w tej dziedzinie jest poseł Marcin Skonieczna z klubu Polska 2050-Trzecia Droga, który ma cztery kredyty na kwotę ponad 900 tysięcy złotych. 800 tysięcy złotych do spłacenia w dwóch kredytach ma były wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł z Solidarnej Polski. Co ciekawe, Warchoł ma również zaciągnięte trzecie zobowiązanie w kwocie 457 tysięcy złotych.

Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że kredyt hipoteczny i mieszkaniowy ma na swoim koncie także marszałek Sejmu, Szymon Hołownia. Ma on spłacać kredyt hipoteczny w wysokości 1,4 mln złotych oraz mieszkaniowy, który wynosi 567 tysięcy złotych. Lider Konfederacji Sławomir Mentzen ma z kolei spłacać dwa kredyty hipoteczne w łącznej wysokości 961 tysięcy złotych. Parlamentarzysta dodatkowo spłaca kredyt zaciągnięty w banku PKO BP na kwotę 317 tysięcy złotych.

Ile wynoszą zarobki posłów? To całkiem pokaźna kwota!

Przypomnijmy, że podstawowe wynagrodzenie posłów wynosi 12 826,64 zł brutto miesięcznie, co daje kwotę w wysokości niespełna 9 tysięcy złotych netto. Ponadto posłowie zawodowi otrzymują niskoopodatkowane diety w kwocie 4008,33 zł podczas zasiadania w parlamencie, gdy nie prowadzą innej działalności.

źródło: Puls Biznesu

Przeczytaj również