PepsiCo zapowiada zwolnienia grupowe w Polsce. Pracę straci ponad 200 osób

Z informacji przedstawionych przez „Gazetę Wyborczą” wynika, że firma PepsiCo zamierza w najbliższym czasie zwolnić nawet 200 osób z krakowskiego oddziału. Firma zamierza przenieść niektóre działy z Polski do Indii, stąd decyzja o restrukturyzacji w Polsce. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

PepsiCo zapowiada zwolnienia grupowe w Polsce. Pracę straci ponad 200 osób
Podaj dalej

Gigant na polskim rynku dokonuje masowych zwolnień pracowników. Wszystko przez zmiany organizacyjne?

dodatek wolny od podatku
www.freepik.com

Zwolnienia grupowe w krakowskim oddziale PepsiCo mają zostać dokonane z uwagi na zmiany organizacyjne. Zwolnieniami będą objęte osoby, które na co dzień pracują w działach finansów i kontrolingu. Wszystkie osoby, które otrzymają wypowiedzenia, mogą liczyć na pakiet odpraw i wsparcie w podjęciu nowych obowiązków.

Wiele wskazuje na to, że obowiązki wykonywane przez polskich pracowników, padną teraz łupem indyjskiego oddziału. Pracę ma stracić nawet 200 osób, choć firma jeszcze nie potwierdziła w sposób oficjalny informacji pojawiającej się o przenoszeniu niektórych oddziałów z Polski do Indii. Tym samym od początku roku skala zwolnień w firmach jest naprawdę duża, co pokazuje niepokojące zjawisko na rynku pracy.

Niepokojące zjawisko w Krakowie. Coraz więcej zwolnień w różnych firmach w mieście

dodatek praca pieniadze Polaków
fot. freepik

W styczniu wszystkie krakowskie firmy łącznie zwolniły ponad 400 pracowników, a w lutym – 500 kolejnych osób. „To oznacza, że w styczniu i w lutym 2024 r. do zwolnień grupowych zgłoszono tylu pracowników, ilu w całym 2023 r.” – tłumaczy Mateusz Kęsek z Grodzkiego Urzędu Pracy, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj również