Nowy sondaż nie pozostawia wątpliwości. Polacy wskazali idealnego kandydata na prezydenta Warszawy

Już w kwietniu odbędą się wybory na nowego prezydenta Warszawy. W sondażu SW Research, który został zrealizowany na zlecenie „Rzeczpospolitej” mieszkańcy stolicy wypowiedzieli się na temat tego, kto ich zdaniem powinien objąć fotel prezydencki. Nowy sondaż nie pozostawia w tym temacie żadnych wątpliwości. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Nowy sondaż nie pozostawia wątpliwości. Polacy wskazali idealnego kandydata na prezydenta Warszawy
Podaj dalej

Nowy sondaż wyborczy nie pozostawia wątpliwości. Trzaskowski ponownie zostanie prezydentem Warszawy?

warszawa trzaskowski przejscia dla pieszych
um.warszawa

Z sondażu przeprowadzonego przez SW Research jednoznacznie wynika, że warszawiacy chcą, aby Rafał Trzaskowski w dalszym ciągu piastował stanowisko prezydenta Warszawy. Polityk Platformy Obywatelskiej może cieszyć się aktualnie poparciem w wysokości 49,6 proc. Na drugim miejscu znalazł się Tobiasz Bocheński z Prawa i Sprawiedliwości (9,6 proc. poparcia). Na trzecim miejscu sklasyfikowana została z kolei kandydatka Lewicy, Magdalena Biejat – 4,9 proc. poparcia.

3,6 proc. ankietowanych jest zdania, że prezydentem Warszawy powinna zostać Przemysława Wiplera z Konfederacji. 24,4 proc. respondentów nie miało zdania na ten temat, a 8,3 proc. wolałoby zagłosować na innego kandydata, który nie został umieszczony w badaniu.

Trzaskowski z jasnym planem na wybory. „Musimy wygrać wybory samorządowe, aby zakończyć erę populizmu”

rafal trzaskowski

Sondaż SW Research został przeprowadzony w dniach 13-14 lutego 2024 roku na grupie 800 pełnoletnich internautów. Wybory samorządowe są zaplanowane na 7 kwietnia. Rafał Trzaskowski nie ukrywa, że KO musi wygrać nadchodzące wybory. „Musimy wygrać wybory samorządowe, musimy wygrać we wszystkich regionach, większości miast, miasteczek i na polskiej wsi, żeby zakończyć erę populizmu. Żeby zakończyć erę PiS” – mówił Trzaskowski podczas ostatniej wypowiedzi.

źródło: „Rzeczpospolita”

Przeczytaj również