Nie będzie nowelizacji ustawy budżetowej. "Nie planujemy tego"

Minister finansów Andrzej Domański zaznaczył, że nie planuje nowelizacji ustawy budżetowej. Aktualny budżet nowy rząd odziedziczył po swoich poprzednikach, jednak nie jest planowane wdrażanie w życie drastycznych kroków, o czym poinformował szef resortu finansów w rozmowie z Business Insiderem. Szczegóły w naszym artykule.

Nie będzie nowelizacji ustawy budżetowej. „Nie planujemy tego”
Podaj dalej

Nie będzie nowelizacji ustawy budżetowej. Szef resortu finansów zdradza plany na najbliższe miesiące

finanse seniorów
Freepik

„Nie planuję nowelizacji ustawy budżetowej. Jeśli chodzi o wpływy z VAT, to podejmiemy kolejne działania uszczelniające system podatkowy, o których będzie mówił szef Krajowej Administracji Skarbowej Marcin Łoboda. Wiemy, że dziura vatowska odziedziczona po poprzednikach wciąż jest, chciałbym wdrożyć KSeF, żeby domknąć szczelność systemu, ale bez wywracania do góry nogami obrotu gospodarczego” – powiedział Andrzej Domański podczas rozmowy z Business Insiderem.

Andrzej Domański dodał, że rząd w najbliższym czasie ma w planach zrealizować wpływy z VAT, jednak dużo w tym aspekcie będzie zależało od koniunktury gospodarczej. Szef polskich finansów mimo trudnej sytuacji w budżecie, jest optymistą, jeśli chodzi o polską gospodarkę w 2024 roku.

Optymistyczna prognoza KE ws. wzrostu polskiego PKB

dodatek finanse polaków
fot. freepik.com – welcomia

Domański wskazał na prognozę Komisji Europejskiej, która zakłada wzrost polskiego PKB na poziomie 2,7 proc. w najbliższych dwunastu miesiącach. „Trzymam się prognozy, w której polska gospodarka w tym roku rośnie o 3 proc., a może nawet więcej. Tutaj musimy jednak zobaczyć, co stanie się z konsumpcją prywatną. Na pewno cieszy nas, że drgnęły inwestycje. Jestem też umiarkowanym optymistą, jeśli chodzi o realizację tegorocznych dochodów z VAT i całego budżetu” – uważa szef resortu finansów.

źródło: Business Insider

Przeczytaj również