Minister do spraw równości apeluje o zmianę wieku emerytalnego. "To jest dyskryminacja"

Minister do spraw równości Katarzyna Kotula po raz kolejny poruszyła temat wieku emerytalnego. Minister uważa, że powinien on zostać zmieniony, bowiem aktualnie mężczyźni są dyskryminowani z powodu obecnych zasad. Czy zmiany wieku emerytalnego są faktycznie możliwe? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

Minister do spraw równości apeluje o zmianę wieku emerytalnego. „To jest dyskryminacja”
Podaj dalej

Wiek emerytalny w Polsce powinien zostać zmieniony? Minister ds. równości nie ma wątpliwości

waloryzacja emerytura 2024
fot. freepik

Minister do spraw równości Katarzyna Kotula podczas rozmowy z RMF FM jednoznacznie podkreśliła, że wiek emerytalny kobiet i mężczyzn jest dyskryminacją. Póki co jednak nie ma co się nastawiać na wprowadzenie przez rząd jakichkolwiek zmian w tym temacie.

„Ale kwestia przebudowy całego systemu emerytalnego jest na agendzie. Działania moje jak i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w kolejnych latach będą się na tym skupiały. Pewnie za kilka lat ten temat wróci i trzeba będzie się zastanowić, także w obliczu zmian demograficznych, jak należałoby tę kwestię rozwiązać i w którą stronę wiek emerytalny równać” – podkreśliła minister Kotula.

Wystąpienie pani minister wywołało dużą burzę w internecie

ustawa o dodatku 14 emerytura
Freepik

Co ciekawe, Stowarzyszenie na rzecz Chłopców i Mężczyzn pochwaliło wystąpienie pani minister. „Brawo za przyznanie! To ważny krok. Czekamy na działania” – czytamy na fanpage stowarzyszenia. Na odpowiedź na ten wpis nie trzeba było długo czekać. Doktor Janina Petelczyc z Katedry Ubezpieczenia Społecznego w Szkole Głównej Handlowej postanowiła się szybko do niego odnieść.

„Pani minister nie powiedziała, że to jest dyskryminacja mężczyzn i słusznie, bo obie grupy są poszkodowane. Kobiety zajmują się dziećmi (wciąż większość jest matkami) i seniorami. Mamy też znacznie niższe świadczenia. Zgadzam się z argumentami mężczyzn, ale to nie tylko ich problem” – napisała dr Petelczyc.

A wy, co sądzicie na temat aktualnego wieku emerytalnego w Polsce? Uważacie, że mężczyźni są faktycznie dyskryminowani względem kobiet? Dajcie nam znać, wasza opinia jest dla nas istotna!

Przeczytaj również