Likwidacja CBA coraz bliżej. Minister Siemoniak przedstawił dokładny plan

Minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak podczas rozmowy z Super Expressem przyznał, że do końca marca resort ma zamiar przedstawić dokładny plan pod tytułem likwidacja CBA. Zadania tej instytucji mają zostać przejęte przez policję, ABW oraz administrację skarbową. Szczegóły w naszym artykule.

Likwidacja CBA coraz bliżej. Minister Siemoniak przedstawił dokładny plan
Podaj dalej

Likwidacja CBA zbliża się wielkimi krokami. Minister Siemoniak ma dokładny plan

Tomasz Siemoniak w rozmowie z Super Expressem wypowiedział się na temat tego, ile czasu ma potrwać cały proces likwidacji CBA. „Są dwa warianty w zależności od postawy prezydenta. Chcemy przedstawić do końca marca projekt likwidacji CBA i przejęcia jego zadań przez policję, ABW i administrację skarbową” – poinformował minister.

„Jeżeli w pierwszej połowie roku Sejm, Senat i prezydent tę ustawę podpiszą, to pewnie od 1 stycznia przyszłego roku będziemy mieli nowy stan prawny. Jeżeli nie – trzeba będzie poczekać na wybory prezydenckie” – dodał Tomasz Siemoniak.

Polacy są przeciwni likwidacji CBA. Patrząc jednak na koszty, decyzja wydaje się zrozumiała

Przypomnijmy, że sam projekt likwidacji CBA jest jednym z punktów umowy koalicyjnej, która została zawarta przez KO, Lewicę i Trzecią Drogę. Działalność biura ma kosztować państwo nawet 211 mln złotych rocznie. Co ciekawe, 61 proc. Polaków w listopadowym sondażu podkreśliła, że nie popiera likwidacji CBA. Patrząc jednak na koszty, jakie generuje ta instytucja, cały projekt wydaje się być zupełnie zrozumiały. Zadania dotychczas prowadzone przez CBA ma przejąć policja, ABW oraz administracja skarbowa.

źródło: Super Express

Przeczytaj również