Lech Wałęsa docenia obecność Polski w NATO. "Gdyby nie to, mielibyśmy wojnę z Rosją"

Lech Wałęsa uważa, że gdyby Polska nie przystąpiła do NATO, to teraz mielibyśmy wojnę z Rosjanami. Były prezydent przypomniał, że w latach 90. Związek Radziecki nie chciał „wypuścić naszego kraju”. Szczegółową wypowiedź Wałęsy na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

Lech Wałęsa docenia obecność Polski w NATO. „Gdyby nie to, mielibyśmy wojnę z Rosją”
Podaj dalej

Lech Wałęsa szczerze o obecności Polski w NATO. „Gdyby nie to, mielibyśmy wojnę z Rosją”

12 marca obchodzimy 25. rocznicę wstąpienia Polski do NATO. Lech Wałęsa w rozmowie z Interią przyznał, że gdyby nie NATO, Polska teraz miałaby wojnę z Rosją. „To jest jasne. Tylko nie wiem, jakby wówczas zachowała się Ukraina. Putin liczy na to, że może straszyć i w ten sposób osiągać cele. Może tym razem będziemy solidarni, zmienimy metody walki na podobne do tych, jakimi walczyła „Solidarność”? Wtedy poradzimy sobie z tym” – powiedział Lech Wałęsa.

Były prezydent RP uważa, że Polska i NATO powinny walczyć z Rosją metodami znanymi z „Solidarności”. „Mniej siły, więcej pokoju. Więcej prostej propagandy, która przekona każdego Rosjanina, że to o niego chodzi. Że my walczymy dla nich, żeby żyli w pokoju oraz spokoju, a wtedy i my będziemy żyli w pokoju oraz spokoju, jeśli nas posłuchają i zmienią system polityczny. To nie Stalin. To nie Putin. To system polityczny powoduje, że można taki bandytyzm osiągać” – uważa Wałęsa.

Andrzej Duda i Donald Tusk spotkają się z Joe Bidenem

Przypomnijmy, że we wtorek, 12 marca Andrzej Duda i Donald Tusk spotkają się z Joe Bidenem. Tusk i Duda, mimo różnic politycznych, deklarują wspólną walkę o bezpieczeństwo naszego kraju. „Z prezydentem Andrzejem Dudą różnię się politycznie niemal we wszystkim, ale w sprawie bezpieczeństwa naszej Ojczyzny musimy i będziemy działać razem. Nie tylko w czasie wizyty w USA” – powiedział Donald Tusk.

Przeczytaj również