Kaczyński wylicza niespełnione obietnice nowego rządu. "Gdzie jest benzyna po 5,19 zł za litr?"

Jarosław Kaczyński podczas jednej z ostatnich wypowiedzi skomentował niezrealizowane obietnice nowego rządu Donalda Tuska. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapytał retorycznie, „gdzie jest benzyna, która miała kosztować po 5,19 zł za litr”. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Kaczyński wylicza niespełnione obietnice nowego rządu. „Gdzie jest benzyna po 5,19 zł za litr?”
Podaj dalej

Jarosław Kaczyński ostro o obietnicach Koalicji Obywatelskiej. „Gdzie jest benzyna po 5,19 zł za litr?”

diesel kaczynski paliwo
PiS

Jarosław Kaczyński uważa, że Koalicja Obywatelska ostatnią wygraną w wyborach może zawdzięczać kłamstwom. „To zwycięstwo, ta legitymacja władzy w niemałej mierze jest oparta o oszustwo” – powiedział Kaczyński. Prezes PiS od razu zapytał, gdzie jest tanie paliwo, które Donald Tusk obiecywał po wygraniu wyborów.

„Gdzie jest benzyna po 5,19 zł? Teraz tu jechałem i zapytałem się, po ile była tankowana benzyna. Przeszło 6,80 zł. To jednak więcej niż 5,19, przeszło 30 proc. więcej. Wiem, że na różnych stacjach jest różnie, ale wszędzie dużo więcej niż to, co było zapowiadane” – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS uważa, że nowy rząd nie realizuje przedwyborczych obietnic

Jarosław Kaczyński, prezes PiS
fot. Prawo i Sprawiedliwość

Prezes Prawa i Sprawiedliwości postanowił odnieść się także do innych obietnic Koalicji Obywatelskiej. Odwołał się chociażby do wprowadzenia 60 tys. zł jako kwoty wolnej od podatku czy też obniżenia stawek podatku VAT.

„Gdzie jest te 60 tys. zł wolnych od podatku? Otóż nie ma. Gdzie jest 1,5 tys. zł więcej dla nauczycieli? Uczciwie mogliby powiedzieć, że dodadzą kilkaset złotych do tego, co myśmy już zaproponowali. Żadnego 1,5 tys. zł nie ma. Gdzie są akademiki za złotówkę, czyli w istocie za darmo? Gdzie jest zerowy VAT? Gdzie jest kredyt 0 proc.?” – pytał retorycznie Jarosław Kaczyński.

Przeczytaj również