Jarosław Kaczyński ma w planach stworzenie prywatnej telewizji. Co z tego wyjdzie?

Jarosław Kaczyński podczas ostatniego spotkania z wyborcami w Lublinie przyznał, że ma w planach stworzenie prywatnej telewizji. Jak to jednak dokładnie ma wyglądać? Co więcej w tej sprawie powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

Jarosław Kaczyński ma w planach stworzenie prywatnej telewizji. Co z tego wyjdzie?
Podaj dalej

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami zapowiedział stworzenie prywatnej telewizji. Czy to się uda?

Jarosław Kaczyński w sobotę, 27 stycznia spotkał się z wyborcami w Lublinie, z którymi rozmawiał na temat aktualnej sytuacji w mediach. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział plany stworzenia własnej, prywatnej telewizji, aby przeciwstawić się aktualnej polityce medialnej prowadzonej przez koalicję.

„Dzisiaj mamy Republikę, chociaż Republika nie wszędzie dociera no i ma bardzo niewielkie środki, to jest dopiero taki początek telewizji. Uczynimy wszystko, żeby po pierwsze wygrać walkę o telewizję publiczną w Polsce, a po drugie stworzyć prywatną dużą telewizję, która będzie wolna” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Od czego zależy sukces telewizji Kaczyńskiego? To bardziej złożony problem, niż mogłoby się wydawać

W dalszej fazie wypowiedzi prezes PiS zaznaczył, że projekt jego prywatnej telewizji będzie w dużej mierze zależał od Donalda Tuska. „Czy to się uda? Tak, jeżeli Donald Tusk nie stwierdzi, że „wolność w Polsce ma jeszcze bardziej rozkwitać” i takiej telewizji w Polsce ma nie być. Różnorodność medialna, pluralizm medialny jest fundamentem demokracji. Nie ma demokracji bez pluralizmu medialnego, bez możliwości dotarcia do różnych opinii i różnych informacji. Dzisiaj ciężko pracuje się nad tym, aby sytuacja zaczęła przypominać okres PRL-u” – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Przeczytaj również