Będą zmiany w podatku VAT. Zapowiedział je Donald Tusk

Donald Tusk zapowiedział, że już od kwietnia bieżącego roku będzie obowiązywał niższy podatek VAT dla branży beauty. Co to oznacza w praktyce? Jakich jeszcze zmian można się spodziewać w kwestii podatków? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tą sprawą.

Będą zmiany w podatku VAT. Zapowiedział je Donald Tusk
Podaj dalej

Będą zmiany w podatku VAT w branży kosmetycznej. To jedna z przedwyborczych obietnic Koalicji Obywatelskiej

podatek pit
fot. freepik

Donald Tusk podczas wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu Sejmu podkreślił, że niebawem zostanie obniżony podatek VAT dla branży beauty. Zmiany mają zacząć obowiązywać od 1 kwietnia 2024 roku. Obniżenie podatku VAT w sektorze kosmetycznym było jedną z obietnic przedwyborczych i teraz Koalicja Obywatelska dąży do jej zrealizowania.

„Ta branża bardzo się rozwinęła. Ludzie mieli poczucie nieuzasadnionej krzywdy, bo byli obarczeni podatkiem VAT wyższym niż np. dość podobna branża fryzjerska. Mam nadzieję, że to przyniesie ulgę i poczucie sprawiedliwości bardzo dużej grupie zawodowej. Decyzja wejdzie w życie z dniem 1 kwietnia” – zapewnił Donald Tusk podczas wtorkowej rozmowy z mediami.

Jaka jest przyszłość Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK)?

rachunek podatek pit
fot. freepik

Donald Tusk skomentował także przyszłość Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Premier podkreślił, że jeszcze nie rozmawiał z wiceministrami na temat tego projektu. Projekt ma kosztować około 160 miliardów złotych. „Dzisiaj dostałem potwierdzenie od pana ministra Laska (Macieja Laska, pełnomocnika rządu ds. CPK – dopisek redakcji), że rekomendacje i ekspertyzy dotyczące tej inwestycji, jej zakresu, będą gotowe do końca pierwszego kwartału tego roku” – podkreślił Tusk. Można zatem wkrótce spodziewać się kolejnych informacji w tym temacie.

Przeczytaj również