mObywatel jeszcze wygodniejszy
Dzięki wprowadzonej nowości powstaje możliwość dokonania opłaty np. za podatek od nieruchomości czy opłatę za zagospodarowanie odpadów komunalnych. W niektórych miastach jest także możliwość opłaty za podatek leśny czy rolny od osób fizycznych. W dużej mierze będzie to wygoda dla obywateli i samorządów pod kątem opłacania różnych opłat miejskich.
Lista urzędów, które umożliwiają dokonywania płatności przez mObywatel, jak dostępna na stronie ministerstwa. Znajduje się tam również informacja, co dany samorząd pozwala opłacić za pomocą mObywatel. To już około czterdzieści miast, które umożliwiają nowoczesne rozwiązania. Co jednak istotne – do programu w każdej chwili mogą dołączyć kolejne miasta i zapewne będzie się tak działo w szybkim tempie.
Usługa jest już dostępna w następujących samorządach: Bielsko-Biała, Brzeszcze, Bydgoszcz, Chełm, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Grudziądz, Hażlach, Jasienica, Kalety, Kalisz, Kielce, Krotoszyn, Leżajsk, Lubenia, Łowicz, Mielec, Mińsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Oława, Ostrowiec Świętokrzyski, Piaseczno, Piekary Śląskie, Pleszew, Płock, Polanka Wielka, Police, Poznań, Ruda Śląska, Rumia, Skierniewice, Sopot, Stalowa Wola, Starogard Gdański, Tarnowo Podgórne, Tarnowskie Góry, Toruń, Włocławek, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zielona Góra oraz Zielonki.
Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do zainstalowania aplikacji
Wygląda na to, że już niebawem mObywatel nie będzie tylko naszym portfelem na dokumenty, ale również małym urzędem. Dlatego też nie ma co zwlekać w czasie i kto jeszcze nie posiada aplikacji w telefonie, warto aby ją zainstalował. Zwłaszcza, że Ministerstwo Cyfryzacji raz po raz wprowadza coraz więcej udogodnień dla obywateli.