Bank PEKAO z historycznym osiągnięciem. Tak dobrze jeszcze nie było

Bank PEKAO S.A został założony w 1929 roku i od tego czasu odgrywa kluczową rolę w naszym kraju, oferując szeroki zakres usług bankowych. Firma zaprezentowała raport dotyczący wyników finansowych za poprzedni rok. Choć wcześniej bank również mógł pochwalić się dobrymi wiadomościami, to tak dobrze nigdy jeszcze nie było. 

Bank PEKAO z historycznym osiągnięciem. Tak dobrze jeszcze nie było
Podaj dalej

Bank PEKAO z historycznym osiągnięciem

Fot. PEKAO

Bank PEKAO S.A jest z nami od 1929 roku i od tego czasu odegrał ogromną rolę w naszym kraju. Oferuje szeroki zakres usług bankowych dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji. Nic więc dziwnego, że ciężka praca, zaangażowanie w rozwijanie tego projektu odpłacił się z niemałą nawiązką. Firma przedstawiła publicznie raport dotyczący wyników finansowych za zeszły rok. Jak możemy zauważyć, bank osiągnął historyczny wynik. 

W czwartym kwartale 2023 roku PEKAO wypracował zysk netto wynoszący 1,723 mld złotych, co oznacza wzrost o 95 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Co więcej, wspomniany wynik przewyższa cały zysk z roku 2022, który wyniósł 1,717 mld złotych. Łączny zysk netto za 2023 rok był wyższy o 4,861 mld złotych na tle z rokiem poprzednim. 

Sprawozdanie z działalności grupy kapitałowej Banku PEKAO za 2023 rok wskazało, że osiągnięcie tak spektakularnego wyniku było rezultatem wyższych dochodów z działalności operacyjnej. Szczególnie istotnymi czynnikami były: 

  • wzrost wyniku odsetkowego, 
  • wyniku z działalności handlowej, 
  • niższe koszty związane z modyfikacją umów złotowych kredytów hipotecznych udzielonych konsumentom,
  • wakacje kredytowe.

 

Przeczytaj również