Aktywizacyjne świadczenie wypłacane bez względu na wiek. Dwa czynniki zadecydują o jego przyznaniu

Tysiące obywateli już wkrótce powinny spodziewać się na kontach darmowych pieniędzy. Wypłacane środki trafią do sporej grupy osób, które spełniają odpowiednie kryteria. Opowiemy wam o nich w dalszej części tego artykułu. W tym wszystkim istotne jest to, że przyznane nam pieniądze można wykorzystać na wszystko, zaczynając od opłat, a kończąc na przyjemnościach. Na sam koniec warto powiedzieć, że dofinansowanie przyznawane jest bez względu na wiek i dochód ubiegającego. 

Aktywizacyjne świadczenie wypłacane bez względu na wiek. Dwa czynniki zadecydują o jego przyznaniu
Podaj dalej

Dodatkowe pieniądze dla Polaków. Kto z nich skorzysta? 

800 plus + wybory pieniądze świadczenie
fot. pixabay

Za kilkanaście dni atrakcyjne wsparcie zasili konta bankowe tysiące obywateli w całym naszym kraju. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek, uprzednio sprawdzając, czy spełniamy istotne warunki do przyznania nam pieniędzy. To fantastyczna wiadomość dla osób, zmagających się z wysokimi cenami produktów, a także tych, którym brakuje środków na przyjemności. Dlaczego? Otóż wypłacane środki mogą zostać wykorzystane na wszystko. Czy wy także z nich skorzystacie? Zobaczcie sami… 

Mowa tu o tak zwanym dodatku aktywizacyjnym. Świadczeniu przysługującym osobom, które znalazły pracę. Dotyczy to konkretnie dwóch grup pracujących: 

  • Do pierwszej z nich należą ci, którzy znaleźli zajęcie z pomocą urzędu pracy. Ważne jest, aby pracowali oni w niepełnym wymiarze godzin, a ich wypłata była mniejsza od minimalnej krajowej. 
  • W drugim przypadku pieniądze powędrują do obywateli, którzy na własną rękę znaleźli dla siebie pracę.  

Pieniądze trafią na konta Polaków już w lutym

dodatek świadczenie pieniądze 500 plus program wzrost podwyżka
fot. freepik

Pieniądze trafią do was niezależnie od wieku, ani dochodów. Kwota świadczenia ustalana jest na podstawie wysokości zasiłku dla bezrobotnych. Należy jednak podkreślić, że wynieść może maksymalnie 50 proc. jego wartości podstawowej. Oznacza to, że na kontach bankowych chętnych w 2024 roku trafi 652,10 złotych. Po zgłoszeniu się do urzędu pracy powinniśmy otrzymywać środki każdego miesiąca, maksymalnie do 14 dni po jego zakończeniu. Jeżeli się więc pospieszycie, najbliższy przelew trafi do was 14 lutego. Mimo wszystko to nie koniec ważnych wieści. 

W celu uniknięciu zbędnych problemów w urzędzie, najlepiej udać się do niego od razu po znalezieniu pracy. Zaopatrzeni we wniosek oraz umowę potwierdzającą, że zostaliśmy zatrudnieni. Okres, w jakim środki trafiają do obywateli jest niestety ograniczony. Polacy, którzy sami znaleźli dla siebie pracę muszą być świadomi, iż dodatek aktywizacyjny otrzymają jedynie przez połowę okresu, w jakim przysługiwałby im zasiłek. Osoby, które podjęły się zawodu na podstawie skierowania przez powiatowy urząd, nacieszą się świadczeniem przez cały okres trwania zasiłku. 

Przeczytaj również