Sławomir Mentzen zaproponował nagrodę za zjedzenie gigaburgera w jego pubie. Można spróbować pobić rekord

Współprzewodniczący Konfederacji, Sławomir Mentzen wyszedł z propozycją wyjątkowego challenge’u. Na swoich mediach społecznościowych zaoferował nagrodę za szybkie zjedzenie gigaburgera z oferty jego pubu. Polityk opozycji da na to maksymalnie 20 minut od momentu zaserwowania dania. Podkreślił przy tym, że są tacy, którym wystarczyło na to o ponad połowę mniej czasu.

Sławomir Mentzen zaproponował nagrodę za zjedzenie gigaburgera w jego pubie. Można spróbować pobić rekord
Podaj dalej

Na czym polega challenge?

Sławomir Mentzen jest właścicielem restauracji w Toruniu o nazwie Pub Mentzena. Poseł zaproponował swoim obserwującym, że jeśli zjedzą w jego lokalu piętrowego Gigaburgera to w nagrodę otrzymają 4 darmowe piwa. Warunkiem jest zjedzenie potrawy w ciągu 20 minut. Jeśli ktoś wyrobi się w 15 minut to oprócz „browarków” będzie zwolniony z płacenia za owego Gigaburgera.

37-latek zrobił sobie zdjęcie z konkursowym daniem na tle memowego plakatu parodiującego fikcyjny banknot z podobizną Mateusza Morawieckeigo. Lider Konfedercji zauważył, że dotychczasowy rekord w zjedzeniu tej burgerowej wieży wynosi 9 minut. „Nie wiem jakim cudem ktoś osiągnął taki wynik” – stwierdził.

Dodał jednocześnie, że jeśli znajdzie się osoba, która ustanowi nowy rekord otrzyma darmowy bilet. Na co? Na Everest 2024, czyli konferencję biznesową Sławomira Mentzena. Posty o burgerowym challenge’u są niejako promocją eventu, który poseł zaplanował w dniach 28-29 maja w Katowicach. „Przypominam też, że dzisiaj jest ostatnia szansa na zakup biletów na Everest w niższej cenie. Od jutra ceny idą w górę!” – ogłosił Sławomir Mentzen.

Kim jest Sławomir Mentzen?

Sławomir Mentezen pochodzi z Torunia i jest jednym z najpopularniejszych polityków, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Głównie za sprawą zręcznej komunikacji w mediach społecznościowych z TikTokiem na czele. W 2023 r. po raz pierwszy dostał się do sejmu, kandydując z okręgu warszawskiego. Wcześniej nieskutecznie kandydował do wyborów do Sejmu IX kadencji i europarlamentu (2019). W 2018 r. startował także na urząd Prezydenta Miasta Torunia i Rady Miasta Torunia, ale bez powodzenia. Oprócz działalności politycznej jest też przedsiębiorcą i doradcą podatkowym. W 2015 r. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu nadał mu tytuł doktora nauk ekonomicznych.

Przeczytaj również