Ile trzeba zarabiać, żeby jakoś żyć? Dorota Szelągowska rzuciła konkretną kwotę

Na pytanie „ile trzeba zarabiać, żeby godnie żyć?” odpowiedź często trzeba aktualizować. Niedawne wariacje inflacji zmusiły pracodawców, w tym rząd, do wielokrotnych podwyżek pensji Polaków. Wysokie koszty życia sprawiają, że mimo wyższych płac i tak trudno być zadowolonym. Swoją opinię na ten temat wyraziła niedawno gwiazda polskiej telewizji Dorota Szelągowska.

Ile trzeba zarabiać, żeby jakoś żyć? Dorota Szelągowska rzuciła konkretną kwotę
Podaj dalej

Prezenterka znana głównie z programów o remontach i projektowaniu wnętrz (np. „Totalne remonty Szelągowskiej”) przyznała w rozmowie z „Jastrząb Post”, że przeraża ją, ile na co dzień wydaje się w sklepach. „Jeżeli ja idę na drobne zakupy i kupuję jakieś drobne rzeczy i płacę powyżej 100 zł, to jest jakaś chora sytuacja” – grzmi Dorota Szelągowska w wywiadzie dla „Jastrząb Post”. Jak sama podkreśla, choć sama „zarabia dużo”, to niepokoi ją, co muszą przeżywać osoby zarabiające mniej.

Ile trzeba zarabiać w Warszawie, żeby sie jakoś żyło?

W końcu Dorota Szelągowska wskazała, ile trzeba zarabiać, żeby normalnie żyć. Jej zdaniem w przypadku Warszawy jest to kwota powyżej 10 tysięcy złotych na rękę. Z mniejszą wypłatą życie na wygodnym poziomie w stolicy może być trudniejsze. Można się domyślać, że wzrasta wówczas ryzyko dokonywania trudnych wyborów. Zwłaszcza w przypadku nieplanowanych wypadków ze zdrowiem lub poważną awarią rzeczy codziennego użytku. Nie mówiąc już o remontach, choć według niej Polacy potrafią zadbać o budżet na remont.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dorota Szelągowska (@dotindotin)


„W dziwny sposób jednak ludzi stać na remonty i mówię to na podstawie swojego biura projektowego” – podkreśla 43-letnia prezenterka. Docenia również trend, który otwiera ludzi na dokonywanie remontów z udziałem projektantów wnętrz. Sama na tym zyskuje, ale podziwia jednocześnie pomysłowość rodaków. W jej ocenie Polacy potrafią naprawdę tanio i niewielkim nakładem pracy odmienić wnętrza. Czasem wystarczy jakaś inspiracja z mediów, aby samemu zabrać się za rewolucję lub kosmetyką domu lub mieszkania.

Pani od remontów w niecodziennej roli

Dorota Szelągowska wkrótce będzie pojawiać się na ekranie nie tylko w kontekście formatów o domach i remontach. TVN zaangażował prezenterkę do jury programu „MasterChef Nastolatki”. Obok niej umiejętności kucharskie młodzieży w wieku 13-17 lat ocenią kulinarne autorytety. Będą to konkretnie Michel Moran oraz Tomasz Jakubiak. Premierę „MasterChef Nastolatki” zaplanowano na 3 marca 2024 r. o 20:00 w telewizji TVN.

Zdjęcie główne: materiały promocyjne „MasterChef Nastolatki” TVN

Przeczytaj również