Uwaga na fałszywą informację o konieczności uzupełnienia danych dot. świadczenia 800+

Jak informuje na swojej stronie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, na maile klientów ZUS trafiają wiadomości o konieczności uzupełnienia i/lub poprawienia danych dot. świadczenia 800+, ponieważ bez tego nie zostanie podniesiona kwota świadczenia z 500 na 800 zł. W mailu podany jest link, w którego należy wejść aby poprawić dane. Tych wiadomości nie wysyła ZUS i są one fałszywe.

Uwaga na fałszywą informację o konieczności uzupełnienia danych dot. świadczenia 800+
Podaj dalej

Od stycznia 2024 r. świadczenie wychowawcze jest wypłacane w nowej wysokości 800 zł. ZUS sam podnosi wysokość świadczenia – dzieje się to automatycznie, bez dodatkowego wniosku. Klienci nie są w tym zakresie proszeni o podjęcie jakichkolwiek działań. Jeśli konieczne jest przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w sprawie 800+, to ZUS wysyła maile i sms jedynie z informacją o zamieszczeniu na portalu PUE ZUS wezwania. W tych wiadomościach nie ma żadnych linków, w które należy kliknąć.

W sytuacji konieczności zmiany danych we wniosku o świadczenie 800+ np. zmiany rachunku bankowego, należy złożyć nowy wniosek. Można to zrobić wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem:

  • portalu PUE ZUS
  • aplikacji mobilnej mZUS
  • portalu Emp@tia
  • bankowości elektronicznej.

Przeczytaj również