Nowe fakty w sprawie wybuchu granatnika w KGP. Remont kosztował krocie

Dziennikarze śledczy Radia ZET ustalili ile kosztował remont gabinetu Komendanta Głównego Policji po wybuchu granatnika w grudniu 2022 roku. Jak się okazało, kwota którą trzeba było przeznaczyć na doprowadzenie pomieszczenia do stanu używalności jest olbrzymia

Nowe fakty w sprawie wybuchu granatnika w KGP. Remont kosztował krocie
Podaj dalej

Wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji

Przypomnijmy, do wybuchu granatnika w KGP doszło połowie grudnia 2022 roku. Wskutek wybuchu ucierpiał sam Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk oraz jeden pracownik cywilny. Prokuratura wszczęła śledztwo, a komendantowi przyznano status osoby poszkodowanej.

Wybuch był ogromny. Siła uderzenia była tak duża, że przebiła nawet podłogę, a z drugiej strony uszkodziła sufit – mówił tuż po wydarzeniu sam generał Jarosław Szymczyk. Eksplodował wtedy jeden z prezentów, które Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie, gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Jak ustalili dziennikarze śledczy Radia ZET i RadioZET.pl Mariusz Gierszewski i Radosław Gruca wnioski końcowe kontrolerów wykluczyły obecność osób trzecich w gabinecie byłego komendanta policji Jarosława Szymczyka w momencie wybuchu. Kontrolerzy MSWiA odtworzyli przebieg wydarzeń z 14 grudnia 2022 roku.  – czytamy na wwiadomosci.radiozet.pl.

Ile to kosztowało?

Dziennikarze Radia ZET ustalili, że odpalenie granatnika w KGP było kosztowne, a remont gabinetu kosztował 17 tys. złotych. „Kontrolerzy MSWiA zbadali nie tylko sam incydent, ale także to jak doszło do przywiezienia i wniesienia granatnika do budynku Komendy Głównej Policji. Według ustaleń Radia ZET wnioski końcowe mają wskazywać na możliwość załamania przepisów.” – podaje na swojej stronie internetowej Radio ZET.

źródło: Radio ZET
zdjęcie główne:  fot.: Krzysztof Brejza / X

Przeczytaj również