Perełka Internetu Reddit trafia na giełdę. Dlaczego dziś nie brzmi to niedorzecznie?

Wszyscy, którzy mieli do czynienia z siecią społecznościową Reddit jeszcze dziesięć lat temu zareagowaliby śmiechem na wieść, że spółka trafi na nowojorską giełdę. To bowiem okres, który kojarzy nam się ze wszystkim, co najgorsze w Internecie. Dziś jednak Reddit ma za sobą drogę z internetowego szamba do zaufanego źródła wiadomości.

Perełka Internetu Reddit trafia na giełdę. Dlaczego dziś nie brzmi to niedorzecznie?
Podaj dalej

Jak to się stało, że „Reddit” i „spółka notowana na giełdzie” nie brzmią niedorzecznie?

Dziesięć lat temu nikt o zdrowych zmysłach nie powiązałaby tych dwóch rzeczy. To dlatego, że początki „Reddit” to coś, co w skrócie można określić internetowym szambem. Nie brakowało tam bowiem trolli, ekstremistów oraz innych przypadków forumowiczów, którzy poprzez forum propagowali treści z pogranicza nielegalnej pornografii, rasizmu czy mizogini. Jak to się stało, że dziś Reddit staje się cenną częścią Internetu?

Jak się okazuje wystarczy uporządkować działania użytkowników, pozbyć się tych toksycznych i postawić na moderatorów z prawdziwego zdarzenia. To wszystko udało się Redditowi bez konieczności wsparcia ze strony algorytmów. Jak one działają wie wielu użytkowników Google, którzy nagle zniknęli z Discover i nigdy nie dowiedzą się dlaczego.

Dziś Reddit to miejsce dla ludzi, którzy wymieniają się wiadomościami i mają sobie wiele do powiedzenia na konkretne tematy. Trudno określic jak wielu użytkowników przyzwyczaiło się już do codziennego dodawania treści na Reddit, by porozmawiać na ich temat. I tak oto zamiast szamba mamy perełkę Internetu stanowiącą zaufane źródło wiadomości i rozrywki dla ludzi na całym świecie. Jeśli chcecie poszukać czegoś przedatnego, to Reddit Wam się przyda, tak samo jak wyszukiwarka Google.

Reddit ikona platformy
Reddit ikona platformy fot. Freepik

Wielu dziś jest zdziwionych faktem, że platforma trafia na nowojorską giełdę

Jeszcze kilka lat temu patrzyłabym z niedowierzaniem na informację o tym, że Reddit wchodzi na nowojorską giełdę. Jak widać zmiany i porządki na platformie bardzo się opłacały. Dla wszystkich innych platform tego typu jest to dobra lekcja, z której warto skorzystać.

Chaos, bałagan i śmieciowe treści nigdy nie wygenerują biznesowych sukcesów. Zaś moderacja, którą jedni kochają, a drudzy nienawidzą jak widać działa świetnie. Zmiany w tym zakresie rzecz jasna nie wszystkim się podobały.

Debiut na giełdzie jasno dowodzi, że warto zrobić porządki na tego typu platformach. Akcje będą notowane pod symbolem „RDDT”. Notowania rozpoczną się w Nowym Jorku w czwartek, po sprzedaży, którą postrzega się jako duży sprawdzian apetytu inwestorów. Wiadomo, że platformę mediów Reddit wyceniono na 6,4 miliarda dolarów (5 miliardów funtów).

Platforma, którą założyli współlokatorzy Uniwersytetu Wirginii, Steve’a Huffman, Alexis Ohanian i Aaron Swartza mogą być zadowoleni. W środę wieczorem cena pierwszej oferty publicznej spółki (IPO) osiągnęła najwyższy docelowy przedział od 31 do 34 dolarów za akcję. W efekcie zebrali 748 mln dolarów. Analitycy rynkowi stwierdzili, że to rozsądna wycena.

źródło: Financial Times, Bloomberg, WRC Media
Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Przeczytaj również