Facebook wprowadzi ważne zmiany przed wyborami do parlamentu UE

Metą wprowadza ważne zmiany przed wyborami europejskimi. O tym, jak ważne będą tegoroczne wybory do parlamentu UE wie chyba już każdy. Nawet Facebook, który rozpoczyna strategię przeciwdziałania dezinformacji na swoich mediach społecznościowych. 

Facebook wprowadzi ważne zmiany przed wyborami do parlamentu UE
Podaj dalej

Facebook walczy z dezinformacją

Aplikacja Facebook
Fot. pixabay.com

Jak podaje Reuters, w obliczu rosnących obaw związanych z rozpowszechnianiem dezinformacji i niewłaściwym wykorzystaniem sztucznej inteligencji Meta, spółka matka ogłasza nowe plany. Facebook powoła dedykowany zespół, który zajmie się tymi kwestiami przed nadchodzącymi czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. 

Ta inicjatywa jest bezpośrednią odpowiedzią na obawy przed ingerencją w wybory i potencjalnym rozpowszechnianiem fałszywych informacji. Generatywna sztuczna inteligencja zdecydowanie ułatwia takie zadanie. Technologia jest zdolna do szybkiego tworzenia tekstów, obrazów i filmów tylko na podstawie otrzymanych podpowiedzi. 

Marco Pancini, szef ds. europejskich Meta ujawnił plany uruchomienia Centrum Operacji Wyborczych. Ma ono powstać w miarę zbliżania się wyborów do parlamentu europejskiego. Jego zdaniem będzie z kolei identyfikowanie i łagodzenie potencjalnych zagrożeń w czasie rzeczywistym. 

facebook oszustwo oszuści dane do logowania konto
fot. pixabay

Trzy nowe partnerstwa

Współpraca Meta z 26 niezależnymi organizacjami weryfikującymi fakty w całej Unii Europejskiej będzie bardzo pomocna. Organizacje obsługują aż 22 języki i cały czas podkreślają swoje zaangażowanie w zwalczanie dezinformacji. Facebook w Bułgarii, Francji i na Słowacji otrzyma także trzy nowe partnerstwa. Wszystko po to, aby zwiększyć wysiłki na rzecz zwalczania dezinformacji – szczególnie w tych regionach. 

Inicjatywa ta wpisuje się w niedawną współpracę między 20 wiodącymi firmami technologicznymi. Zobowiązały się one do współpracy w celu zwalczania rozprzestrzeniania fałszywych treści za pośrednictwem technologii sztucznej inteligencji podczas wyborów na całym świecie. 

Przeczytaj również